Застосування нових та революційних методик із продажу лісових заготовок стало справжнім випробуванням для всього ринку, але це випробування пройшло успішно. З’явилася велика кількість нових гравців, гарантується безпека для обох сторін, а також збільшились відрахування до бюджету держави. Приєднатися до торгів може кожен охочий, відвідавши сайт біржі для реєстрації та акредитації. Після цього слід вибрати потрібний аукціон та залишити заявку для своєї участі.
Чому з’явилися біржі?
Першою та ключовою причиною є боротьба з корупцією. Найчастіше ліс продавався за тіньовими схемами, бюджет нічого не отримував, а також неможливо було сформувати статистику. Тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/prodazh-lisu-kruglyaka-na-elektronnih-torgah-ukrainskoi-energeti/ можна проаналізувати додаткові переваги та особливості прозорих електронних торгів. З їх допомогою створюється абсолютно нова система ринку, абсолютно безпечна та прозора.
Вартість лісу-кругляка визначається актуальним попитом та пропозиціями, а не особистими бажаннями власників лісових господарств. Також їм не потрібно платити відкати чиновникам, отримуючи дозволи на продаж. Все відбувається на незалежній біржі, що виключає будь-які контакти з сумнівними людьми та підвищує загальний рівень безпеки.
Цінність лісу-кругляка
Кругла сортова деревина відрізняється великим попитом і є чудовим інструментом як для виробництва, так і для будівництва. Нерідко кругляк використовують при облаштуванні несучих конструкцій, використовуючи хвойні породи дерева. Для деревообробних підприємств кругляк є основою виробництва численних пиломатеріалів.
Їх кругляка виготовляють дошки будь-яких параметрів, брус товщиною від 10 см, бруски, обабіч та багато іншого. Діаметр стовбура має бути не менше 180 мм і тільки так деревину можна називати кругляком. Її реалізують у багатьох областях України, а завдяки електронним торгів немає обмежень щодо попередньої оцінки всього асортименту.
Статистичні показники торгівлі
Лише у жовтні 2022 року на аукціони було виставлено 230 тисяч кубометрів деревини. Трохи більше половини матеріалів було реалізовано. Завдяки таким операціям бюджет країни отримав 407 млн. гривень відрахувань, що в умовах війни є чудовим результатом. У свою чергу, такі продажі покривають запити величезної кількості підприємств.
Постачальниками є як північні області, і західні регіони. Залежно від регіону походження, покупці можуть вибрати постачальника зі своєї області і навіть міста. Це дозволить мінімізувати транспортні витрати. Також перед початком аукціону є можливість оцінити пропоновану продукцію.
Як купувати на ринку?
Рекомендується провести детальний аналіз аукціонів, підібрати оптимальний формат торгів та залишити заявку на участь. Обов’язково слід сплатити гарантійний внесок, щоб підтвердити серйозність намірів. Якщо не вдалося перемогти в аукціоні, тоді внесок повертається учаснику.
Відстеження аукціонів можливе за допомогою месенджерів або передплати оновлення. Як тільки з’явилися зміни, можна зробити ставку або будь-яким іншим способом проявити активність.